Wtyczka, która oszczędza mój czas – Archive Remote Images

Oceń ten artykuł

Pewnie często zdarza się Wam korzystać ze zdjęć umieszczonych na serwerach zdalnych. Są to często statystyki, screeny i inne grafiki, które chcemy opublikować w niezmienionej formie. Gorzej, jeśli chcemy wgrać wiele takich plików korzystając ze standardowych metod – proces zapisywania, czekania i wgrywania nie tylko marnuje nasz cenny czas, ale jednocześnie powoduje, że możemy o jakiejś grafice zapomnieć.

Link jako lokalizacja pliku

Zdjęcie można teoretycznie wgrać szybko, otwierając link w explorerze Windowsa:

1

Jednak jak się okazuje to ta metoda zawodzi bo proces explorer.exe systemu Windows przetwarza takie żądanie ok 20sekund mimo, że opóźnienie między komputerem, a serwerem jest raptem ~40ms.

Zapisanie pliku na dysk

1Drugą możliwością jest zapisanie obrazka na dysk, a następnie wgranie go ręcznie do Wordpresa. Zapisujemy, wgrywamy, wszystko pięknie, ale skoro i tak mamy wgrać to zdjęcie bezpośrednio na nasz serwer to po co je zapisywać na dysku? Aby narobić bałaganu?

Zdalny plik

1No i trzecia – najbardziej polecana przeze mnie metoda – czyli embedowanie zdjęć z zewnętrznego serwera. Normalnie wgrywanie zdjęć w WordPressie przez „Dodaj adres URL” powodowało, że jeśli zdjęcie zostanie usunięte ze zdalnego serwera, to i również z naszej strony.Automatyczne zgrywanie zdalnych plików

Archive Remote Images

Metoda ta opiera się na wgrywaniu obrazków z zewnętrznego źródła opisana w poprzednim akapicie. Podajemy adres zewnętrznego źródła, ustalamy tytuł i etykietę, a wtyczka Archive Remote Images zrobi za nasz całą resztę – przy zapisywaniu szkicu/publikowaniu, automatycznie pobierze zdjęcia na nasz serwer i zamieni link z serwera zewnętrznego na ten znajdujący się na naszej stronie.