Zyskuj na kopiowanej treści

Zyskuj na kopiowanej treści Ocena: 5.00/5
1 głosów

Wiele lat temu, gdy na rynku nie było profesjonalnych narzędzi do czerpania profitów z kopiowanej treści, właściciele stron często blokowali prawy przycisk myszy jak i próbowali wielu innych bezużytecznych metod w celu zwalczania osób, które kopiują ich własną treść.

Czasy się zmieniły, nie tylko strony zaczęły być kodowane pod html5 i css3, ale również technologia javascript poszła do przodu i to właśnie ją wykorzystam aby zacząć zyskiwać na kopiowanej treści z mojego bloga.

Narzędzie, którego używam nazywa się CopyPaste i zostało stworzone przez firmę Tynt.

Jak to działa?

Za każdym razem gdy ktoś kopiuje tekst z Twojej strony, automatycznie do schowka tego użytkownika jest dodawany ustalony przez Ciebie tekst i adres źródłowy jak np. „Czytaj więcej na: adres.pl„.

tynt

Instalacja

Aby zainstalować usługę CopyPaste wystarczy założyć konto na tynt.com, pobrać kod javascript i wkleić go przed zamknięciem tagu </head> poprzez wyedytowanie szablonu naszej strony. Aby tego dokonać na platformie WordPress należy przejść do zakładki Wygląd > Edytor, wybrać header.php i znaleźć w/w tag, wkleić nasz kod i zapisać.

tynt

Jednak tak jak zwykle to bywa do WordPressa powstały już specjalne wtyczki (Easy Tynt), które całkowicie ułatwią nam instalację takich dodatków.

Zaawansowana analiza

Poza główną funkcją jaką jest dodawanie linku do kopiowanej treści, narzędzie to posiada możliwość zaawansowanej analizy. Dzięki dodawaniu do adresu URL zmiennego parametru po znaku hash (#) – link do naszej strony z punktu SEO jest dalej tak samo wartościowy (roboty ignorują wartość #, więc adres linkuje zawsze do tej samej strony), a jednocześnie możemy dowiedzieć się ile razy treść została skopiowana, ile powstało nowych linków oraz ile osób z poszczególnych stron weszło na nasza stronę dzięki dodanemu odnośnikowi. Warto też zauważyć, że przy kopiowaniu małych fragmentów i wklejaniu ich komuś np. na czacie, Facebooku itp. – wartość dodana przez Tynt może zachęcić innego użytkownika do odwiedzenia naszego serwisu.

Zawsze podawaj źródło!

Zdarza się, że dodana przez nas wartość jest ucinana przez osobę, która kopiuje – jednak na to już nic nie poradzimy, ponieważ zawsze ktoś będzie nieuczciwy i skopiuje naszą stronę (mimo skończonej ery duplicate content). Natomiast całej reszcie warto się czasem przypomnieć aby pamiętać o podawaniu źródła w ten czy inny sposób :)

  • Tagi